V té době téměř neexistovala česká literatura o C, nemluvě o C++ nebo o objektově orientovaném programování, a jiné zdroje nebyly, protože web teprve začínal. Proto jsem se pustil do psaní skripta o C a C++. Psal jsem ho na počítači a kopii jsem měl na síti ve studovně. Ochrana soukromí na síti tehdy ještě za mnoho nestála, a tak ho studenti brzy našli, začali ho číst a vyjadřovali se k němu: Tohle mi připadá nesrozumitelné, tohle mi tam chybí, tohle nefunguje, chtělo by to jednodušší příklad... Byla to skvělá, i když dost chaotická spolupráce, na kterou hrozně rád vzpomínám, s nečekanou pointou: Jeden ze studentů mi nabídl, že tenhle text vydá jako knihu ve svém nakladatelství.
Později z toho vycouval, takže kniha Programovací jazyky C/C++ vyšla v nakladatelství G-Comp v roce 1992. I když je dnes beznadějně zastaralá, protože jazyk C++ se od té doby neuvěřitelně rozrostl, potkávám tuhle knihu v příručních knihovnách programátorů dodnes (naposledy jsem ji podepisoval na konci roku 2004, naposledy jsem ji potkal na školení pro jednu velkou firmu na počátku léta 2011).
Tahle kniha stála u začátku všeho, čeho jsem později dosáhl – včetně mé účasti v mezinárodních fyzikálních experimentech, jako je COMPASS v CERN (Ženeva, Švýcarsko) nebo PHENIX v Brookhavenské národní laboratoři (Upton, N.Y., USA). Těchto experimentů se samozřejmě účastním jako odborník na informační technologie, nikoli jako fyzik.
Poznámky k této knize Moje domovská stránka Seznam publikací Poznámky